mikor is szülök?

mikor is szülök?

Hozzászólás

tisztelt szerkesztőség, nőgyógyász szakorvos,
2011.09.05-11ig volt menstruációm. ahogy én számolok (meg nagyon sok ilyen internetes
segédprogram) szülés várható időpontja 2012.06.12 és 18 közé tehető durván számolva.
Ehhez képest kiírtak minket július 2re ami sehogyan sem jön ki nekem és hiába mondom
meg kérdezem a nőgyógyászt és a védőnőt. UH-on próbáltam jelezni hogy valamit talán
elszámolhattak de szerintük így jó mert azt ők számolták ki azon nem lehet csak úgy
változtatni.32 hetes UH-on amin május 7én voltunk kislányom 2149g volt.
BPD:81 mm (72-86), AC:300mm FL:58mm. Nem is az adatok miatt és a kiírt időpont miatt
aggódok hiszen kisbabám úgyis akkor fog megszületni amikor ő akar. Sokkal inkább attól
félek hogy igen gyakori méhösszehúzódásaim vannak a héten naponta kb 10-15 amit
mára sikerült megduplázni. pihenésre kicsit jobb de egy idő után kezdődik előlről. 10-15mp-
ig tartanak és nem fájdalmasak csak kellemetlenek. kérdésem a következő: ha tegyük fel
jövő hétenbeindulna a szülés és ugye papíron csak 33 hetes lennék elvehetik e a kicsit
mondván hogy koraszülött és inkubátorra van szükség vagy azért kicsit utána néznek a
dolgoknak vagy látszik e a babán születéskor hogy idősebb? lehet e ebből baj? pl nem
hagyják hogy szoptassam mert idő előtt jött vagy ilyesmi?
Előre is köszönöm mielőbbi válaszát. Egy aggódó anyuka
Vendég

Hozzászólás

Üdvözlöm !

Amennyiben a számitott és az UH terminus között 2 hétnél nagyobb a különbség...akkor az Uh-át kell figyelembe venni. Egyébként, ha az UH a terhesség korai szakaszában történt, akkor nagyot hibázni senki nem tud.!!
A baba érettségét a baba súlya / 2500 g / és a baba betöltött kora / 37 hét / határozza meg, amennyiben ezek a paraméterek nem teljesülnek....a baba akár a koraszülött osztályra is kerülhet.
Jelen esetben, ha rendeszeres fájásai vannak- 3o perc alatt legkevesebb 3- az ügyeleten kérjen egy vizsgálatot !!
Dr. Nagy Károly

Vissza: Online Nőgyógyászati Rendelés