mi segítene?

mi segítene?

Hozzászólás

Tisztelt Doktor Úr! 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát. A szedés elkezdésekor csökkent a menstruációm erőssége, az utóbbi időben azonban nagyon megerősödött (már nehezen viselhető el). Főként azóta (3 hónapja), hogy a kb 2 év Diane 35 szedés után átváltottam Minulettre. Lehet ez az ok? Régen nagyon ritkán görcsölt a hasam, mostanában ez is gyakoribb menstruáció előtt.A múltkori tapintásos vizsgálat során az orvos megjegyezte, hogy nagy méhem van.Más tablettára való áttérés segítene a problémán?Köszönöm a válaszát!
Vendég

Hozzászólás

Kedves Hölgyem!

A bővebb menstruációk hátterében az Ön esetében nem biztos, hogy a gyógyszerváltás áll, hanem könnyen lehet, hogy anatómiai eltérés okozza. Ha a vizsgálatnál azt mondta az orvos, hogy a méhe megnagyobbodott, akkor elképzelhető, hogy méhében ún. myoma (jóindulató méhizomdaganat) alakult ki, ami az egyik leggyakoribb oka a bő vérzéseknek, de lehet egyéb olyan elváltozás is, amely a méhe megnagyobbodásához, ill. bő vérzésekhez, alhasi görcsökhöz vezet. Ezért azt javaslom, hogy mindenképpen történjen egy nőgyógyászati ultrahang-vizsgálat az esetleges anatomiai eltérés kizárására.

Üdvözlettel: Dr.Tankó András
Dr. Tankó András

 
 

Vissza: Online Nőgyógyászati Rendelés